3 powody, dla których warto wybrać druk publikacji z twardą oprawą

Obszerne opracowania lub publikacje wymagają trwałej i estetycznej oprawy. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań pozwala na wygodne korzystanie z książki bez ryzyka, że okładka się rozklei lub pozagina. W naszej drukarni online oferujemy szereg rozwiązań, dzięki którym Twoja publikacja lub broszura będzie wyglądać profesjonalnie i zachowa formę nawet w przypadku wielokrotnego kartkowania. Zastanawiasz się, czy warto inwestować w twardą oprawę? Przejdź do kolejnej części artykułu i poznaj zalety tego rozwiązania!

Wytrzymałe łączenie – klej PUR i nicie konopne

Na dobrą jakość oprawy wypływa zastosowanie odpowiedniej metody introligatorskiej, która pozwoli na wytrzymałe połączenie wszystkich jej elementów. Wykorzystanie nici konopnych do przeszycia poszczególnych części gwarantuje, że kartki nie wypadną, natomiast klejenie trwale łączy całość z okładką. Książki klejone techniką PUR nie odkształcają się nawet w przypadku, gdy rozłożysz je na płasko oraz nie rozkleją się pod wpływem temperatury.

Ta technika polecana jest szczególnie do wielostronicowych publikacji. Wykorzystanie kleju PUR, czyli specjalistycznego kleju poliuretanowego, pozwala na otwieranie katalogu czy też książki pod dużym kątem, lub zupełnie na płasko, co znacząco poprawia jakość użytkowania.

Zastosowanie sprawdzonego rozwiązania – tektur introligatorskich

Okładkę w tego typu oprawach kleimy w kilku etapach. Na zewnętrzną część składa się m.in. tektura introligatorska. Zapewnia wytrzymałość i wysoką jakość oprawy, a odpowiednio dobrana grubość okładki sprawia, że publikacja wygląda profesjonalnie i efektownie. Tektura stanowi również bazę do naklejenia wybranego wykończenia. W naszej drukarni online oferujemy je w wersji skórzanej, papierowej lub z materiału.

Metoda stosowana przy produkcji twardych okładek jest odmienna niż w przypadku druku katalogów klejonych lub broszur szytych, które również mamy w swojej ofercie. W tym wypadku okładka nie jest dodatkowo wzmacniana i stanowi integralną część opracowania.

Możliwość uszlachetnienia okładki – folią lub lakierem UV

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja publikacja prezentowała się naprawdę wyjątkowo, możemy zaproponować dodatkowe rozwiązania. W naszej drukarni z Łomży oferujemy możliwość uszlachetnienia okładki poprzez zastosowanie folii lub lakieru. Odpowiednio do efektu, jaki chcesz uzyskać, możemy wykorzystać folię matową, błyszczącą lub soft touch, która sprawia, że książka będzie przyjemna w dotyku. Proponujemy również lakier UV dostępny w wersji błyszczącej i matowej. Takie wykończenia sprawiają, że oprawa będzie odporna na zarysowania oraz drobne uszkodzenia mechaniczne, co wpłynie pozytywnie na ogólną estetykę książki.

Podsumowanie

Przygotowanie obszernych katalogów produktowych lub napisanie wielostronicowej publikacji wymaga ogromnego wysiłku i wielu godzin pracy. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniej oprawy tak, by opracowania dobrze prezentowały się od strony wizualnej, ale były również wygodne dla czytelnika. Z chęcią pomożemy Ci w doborze najlepszego rozwiązania odpowiadającemu objętości i charakterowi Twojej pracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książkach klejonych metodą PUR, zapraszamy do kontaktu! Wspólnie omówmy Twoje potrzeby, zaprojektujemy i wycenimy wykonanie twardej oprawy.